Provoz ukončen

Vážení hosté a příznivci zdravé stravy.
Ukončujeme provoz bistra ke dni 01.01.2019.
Všem Vám děkujeme za společnou cestu zdravou stravou
a přejeme Vám pohodový život.

O nás

Raw for You

Náš příběh

Kouzelný

Zanzibar

K myšlence zdravého životního stylu a později konceptu raw food jsem se dostala během svého sedmiměsíčního pobytu na Zanzibaru, kde jsem si doslova zamilovala místní čerstvá jídla skládající se hlavně z ovoce a zeleniny. Brzy jsem začala cítit změnu ve způsobu stravování a účinky čerstvé a živé stravy. Cítila jsem se lépe, zdravěji, byla jsem plná energie a zbavila se tukových zásob. Zjistila jsem, že najednou nemám takovou potřebu jedení masa, mléčných a obilných produktů a postupně jsem je ze svého jídelníčku úplně vyřadila. Stejně tak cukr a téměř veškeré živočišné produkty. Postupně jsem je začala nahrazovat produkty rostlinnými.

zanzibar001

Na fakt, že jsem se na Zanzibaru prakticky stravovala v souladu s podstatou raw food, mě upozornila má kamarádka a vzbudila tak můj obrovský zájem o pojem raw food jako takový.

Jak jsem postupně pronikala do tajů raw food a dozvídala se o jeho prospěšnosti pro zdraví člověka a na kvalitu života, čím dál tím více jsem se zabývala myšlenkou, jak toto povědomí rozšířit mezi ostatní lidi. Vzhledem k tomu, že mě vždy bavilo vaření a příprava jídla, stejně jako pomoc druhým, jsem se po návratu ze Zanzibaru rozhodla navázat na živou stravu v našich podmínkách a zpřístupnit ji i ostatním lidem a ukázat, jak může být čistě rostlinné jídlo chutné a prospěšné.

zanzibar005

Zdravě se stravovat v našich podmínkách není vůbec jednoduché. Doba je uspěchaná a lidé nemají čas si zdravé jídlo připravovat sami. Také nabídka organických surovin a jídel bez chemického ošetření a umělých dochucovadel je velmi omezená a cenově špatně dostupná.

Našim cílem je zajistit kvalitní české farmáře a dodavatele chemicky neošetřeného ovoce a zeleniny, ořechů, semínek a dalších surovin a vytvořit z nich jídla, která chutnají nejen veganům a vegetariánům, ale i ostatním lidem, kteří se stravují klasickým způsobem.

Tak vznikl celý koncept Raw for You – přinést lidem zdravější a přirozený způsob stravování a docílit tak jejich spokojenosti, zlepšení zdravotního stavu a získání životního elánu – protože raw food je strava plná života!